Szukaj:

Wiosenna aukcja fotografii

kw. 19 2021

Wiosenna aukcja fotografii

W najbliższy czwartek 22 kwietnia br. o godzinie 19.00. rozpocznie się kolejna akcja Fotografii kolekcjonerskiej zorganizowana przez DESĘ UNICUM a tuż po jej zakończeniu wystawione zostaną na sprzedaż przez ten sam dom aukcyjny zdjęcia sław, gwiazd i osobowości międzynarodowego świata sztuki.

Szczególną uwagę skupia wystawiona na sprzedaż fotografia Davida LaChapelle, Potop, 5/5, 2002/2012,180×702 cm. Praca została zakwalifikowana jako Copy Print i wykonana przy użyciu papieru fotograficznego. Podłoże tej fotografii stanowi płyta kompozytowa (dibond), która została pokryta plexi o grubości 4 mmm. Praca składa się z trzech elementów o wymiarach 180 x 234 cm.

Cena wywoławcza Potopu to 600 tys. zł. a estymacja to 800 tys. zł. Czy będziemy świadkami tak spektakularnej transakcji?  

Wśród polskich autorów grono znakomitości a wśród nich m.in. prace Aleksandra Krzywobłockiego, Karola Hillera, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Michała Diamenta, Wojciecha Prażmowskiego, Jerzego Lewczyńskiego, Zygmunta Rytki, Jana Dłubaka, Stanisława Wosia i wielu innych.

Zachęcamy do udziału w aukcji.

Licytacja odbywać się będzie live przez internet i dostępna będzie na 30 minut przed rozpoczęciem na www.desa.pl . Katalog i szczegóły aukcji dostępny na www.artinfo.pl

Jesteśmy do dyspozycji w zakresie doradztwa przy zakupie zdjęć wystawionych na aukcje.

Foto: David LaChapelle, Potop. 2002/2012.