Szukaj:

Piękne Południe W. Prażmowskiego

gru 22 2021

Piękne Południe W. Prażmowskiego

GRUPA CODEX z okazji swoich 30-tych urodzin wydała piękny, dwujęzyczny polsko-angielski, album fotograficzny zawierający cykle fotografii autorstwa Wojciecha Prażmowskiego pod wspólną nazwą Południe. Nastrojowe, czarnobiałe zdjęcia wykonane w technice nieostrości powstały w Wenecji (1986), Vigo (2000) i na Rodos (2006). Pochodzą z prywatnej kolekcji Wojciecha Jędrzejewskiego. Nigdy dotąd cykl ten nie był prezentowany w całości.

Album został wydany z wielką starannością i dochowaniem wszelkich zasad najlepszej sztuki drukarskiej przez Drukarnię Klimiuk. Płócienna oprawa została wykonana z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Zdjęcia w albumie są odwzorowane w proporcji 1 do 1 do w stosunku do oryginałów. Dlatego oglądając album odnosi się wrażenie, że patrzymy na oryginały fotografii.

Album zawiera tekst krytyczny i biografię Wojciecha Prażmowskiego, których autorem jest uznany krytyk sztuki dr Adam Sobota.

Wojciech Prażmowski to jeden z najbardziej utytułowanych i najwybitniejszych polskich fotografów. Był profesorem Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego prace wchodzą w skład wielu kolekcji muzealnych sztuki współczesnej oraz kolekcji prywatnych na świece i w Polsce. Fotografie tego autora prezentowane były na ponad czterystu indywidualnych wystawach w wielu krajach.

Album jest do kupienia w Księgarni Leica Store Warszawa http://bityl.pl/moKWK