Szukaj:

Nowy dział galerii na ParisPhoto 2023

lis 30 2023

Nowy dział galerii na ParisPhoto 2023

ParisPhoto 2023 uruchomiło nowy sektor poświęcony fotografii epoki cyfrowej. Kuratorem wystaw była specjalistka od sztuki cyfrowej Nina Roehrs. Nowy dział objął dziewięć galerii sztuki współczesnej i wyselekcjonowanych platform reprezentujących awangardę nowych technologii, prezentujących artystów, którzy w swoich pracach integrują rzeczywistość cyfrową.

Kevin Abosch (ur. 1969) to irlandzki artysta konceptualny znany ze swoich prac z zakresu fotografii, rzeźby, instalacji, sztucznej inteligencji, blockchain i filmu. Prace Aboscha poruszają kwestię natury tożsamości i wartości, stawiając pytania ontologiczne i odpowiadając na dylematy socjologiczne. Mieszka i pracuje w Paryżu.

Pracując z algorytmami uczenia maszynowego (AI) i modelami wyszkolonymi na dużych zbiorach danych zawierających zdjęcia, syntetyczne fotografie Kevina Aboscha wyróżniają się zniekształceniami jego obrazów wynikającymi z obalenia algorytmów. Abosch wierzy, że te wizualne zniekształcenia ujawniają złożone prawdy i pomagają w odblokowaniu wartości emocjonalnej. Prace te ukazują się w wydaniach drukowanych. Aboscha interesuje, w jaki sposób tradycyjne i syntetyczne metody fotograficzne uzupełniają się i wzajemnie informują. Rozmiary nadruków mogą się różnić na życzenie. Za Nagel Draxler.

Foto.: Kevin Abosch, Street Photography, 2023, 200 x 200 cm.