Szukaj:

Christian Coigny w Polsce

lis 30 2021

Christian Coigny w Polsce

Podczas 9. Foto Art. Festiwalu im. A. Baturo w Bielsku Białej, który odbył się w dniach 8 – 24.10.br. zaprezentowano fotografie wybitnych artystów z Europy, Ameryki i Azji. Wszystkie wystawy pokazywane były w Polsce po raz pierwszy. Jednymi z zaprezentowanych prac były fotografie Szwajcara Christian Coigny. Autor ten przez ostatnie 30 lat rozwijał swoją karierę w tradycyjnej czarno-białej fotografii równolegle pracując w reklamie i modzie. Jego twórczość jest pod silnym wpływem amerykańskich malarzy, takich jak Edward Hopper, Georgia O’Keefe czy Andrew Wyeth, których odkrył podczas 5-letniego pobytu w San Francisco. Album z portretami Christiana Coigny zaowocował kampanią Vitra «Celebryci». Inne projekty fotograficzne obejmują pracę dla takich klientów jak Hermès, Krug Champagnes, jachty Ferretti i zegarki Hublot czy Chopard z Genewy. Obecnie wiele wystawia w różnych galeriach i muzeach Europy.

Andrzej Baturo patron i założyciel festiwalu Foto Art. w Bielsku Białej był znakomitym fotografem, jednym z grupy sławnych reportażystów legendarnego i cenionego w środowisku dziennikarskim Tygodnika Studnickiego itd.

Foto: Christian Coigny, Nudna niedziela, z cyklu Woman outdoors, 2000, 50×60 cm, edycja 10, odbitka na papierze fotograficznym.